kaskirov
Well-Known Member
so yesterday i went to a propane refueling station to check the price. it is $0.76/L, vs $1.34/L for gas. my dad's motor home is on a E-450 chassis and can run off gas or propane with the flick of a switch. that means you can get propane kits for fuel injection. i seen kits on the internet for under 4 grand, so it could pay for itself within 4 years. I know propane gets less millage, what kind of cut is it? is propane worth the cost? would it devalue my truck?